• slide1.jpg

1000 LJUBLJANA

MAREC  2019

O Z N A N I L A

Danes je tretja postna nedelja, sv. maša ob 9.00 uri (na mesto kesanja po 3 postaje križevega pota).

Ta teden so sv. maša v ponedeljek, četrtek, petek ob 19h, in soboto ob 8h.

Ob delavnikih, ko so sv. maše, je vedno molitev rožnega venca 30 minut pred sv. mašo. Lepo vabljeni!

V soboto je dekanijsko romanje v Millstatt na Koroško, odhod ob 7.00 iz Rakovnika. Do torka, se še lahko prijavite!

Prihodnja nedelja je četrta postna sv. maša ob 9.00.

Godovi v tem tednu: Danes goduje   sv. Katarina Švedska, redovnica; jutri  sv. Prokop Češki, opat  - Gospodovo oznanjenje – sklep tedna družine; v torek sv. Kastul, mučenec;  sreda sv. Peregrin, redovnik; četrtek sv. Vojan (Bojan), knez; petek sv. Bertold, redovni ustanovitelj; sobota  sv. Amadej (Bogoljub) Savojski, vojvoda; nedelja  sv. Benjamin, diakon, mučenec.

Ne pozabimo pobudo za post 2019 v župnijah  na  Rakovniku  in na  Barju;

akcija:    »Hvaležen/a  sem  za… ?«

Mladi vabljeni, da se prijavijo na Postne duhovne vaje, ki so še dva naslednja vikenda na Pohorju. Prijavite se pri kaplanu Juretu ali Janezu. Ta vikend je nekaj naših mladih na postnih duhovnih vajah na Bledu.

Zahvaljujemo se animatorjem, gledališki skupini in otroškemu pevskemu zboru za lepo pripravljen včerajšnji praznik staršev.

Naši mladi pevci so pod vodstvom Urše Remic in Ajde Račič posneli novo zgoščenko duhovnih pesmi za otroke in mladino. Naslov zgoščenke je Krog življenja, na njem pa je 12 pesmi. Zgoščenko lahko dobite v romarski sobi – vratarnici Majcnove hiše. Zaželeni dar za kritje stroškov snemanja je 12€.

Po sv. mašah me vedno dobite, ali pa pokličete moj GSM

mobi  041 716 949 (Mirko)

Miroslav Simončič SDB

žpk. soupravitelj