• slide1.jpg

Črna vas 48

1000 LJUBLJANA

APRIL 2021

Sv. maše in obredi z ljudstvom so dovoljene od ponedeljka 12. 4. 2021, z upoštevanjem vseh predpisov.

Prenosi prek spleta so iz Rakovnika rakovnik.si (don Bosko Rakovnik)

Sv. maše so v nedeljo 10.30 in ob delavnikih 18.30.

Danes je 2. velikonočna, bela nedelja- nedelja Božjega usmiljenja, prenos sv. maše iz Rakovniške  cerkve bo ob 10.30. Sem pa na Barju od 9.00 do 10.00 za možnost sv. obhajila.

Ta teden so sv. maše v četrtek in petek ob 19.00 in sobota ob 8.00.

Od nas se je poslovila Frančiška Korinčič, Ižanska 416. Gospod daj ji večni pokoj!

Prihodnja nedelja je 3. velikonočna, sv. maša ob 9.00, po maši do 10.00 možnost za sv. obhajilo.

V cerkvi na Barju ne sme biti več kot 10 oseb (+ družinski člani).

Ob vstopu v cerkev si je potrebno razkužit roke. Držimo se varnostne razdalje. Obvezna je uporaba maske. Obhajilo prejmemo samo na roke.

Iskrena hvala vsem, ki ste namenili svoj dar župniji. Bog povrni!

Na Rakovniku:

Nadaljujemo z rednim veroukom na daljavo preko zoompovezave. Tudi sestanki še vedno potekajo na daljavo preko spleta.

V ponedeljek ob 19.00 srečanje športnega odbora. Ob 20.15 srečanje katehetskega odbora.

V torek ob 19.30 je srečanje voditeljev oratorija.

V četrtek ob 19.30 je mladinski verouk.

V petek ob 19.30 je Šola za animatorje in animatorskaskupina.

V soboto ob 20.00 je duhovna obnova za letošnje birmance z gostoma mladoporočencema Vidom in Anjo Planinc. Udeležba preko zoom povezave je obvezna.

Obisk cerkve na Rakovniku je možen za osebno molitev ob upoštevanju vseh predpisov; obvezna maska, razkužilo, distanca in samo zdravi!

Godovi v tem tednu: danes  goduje sv. Stanislav, škof, mučenec; jutri sv. Zenon Veronski, škof; v torek sv. Ida, redovnica; sreda sv. Lambert, škof;  četrtek sv. Helena (Jelica)Alzaška, kneginja; petek sv. Bernardka Lurška, devica; v soboto sv. Rudolf. škof; nedelja sv. Evzebij, škof

mobi 041 716 949 (Mirko)

Miroslav Simončič SDB