• slide1.jpg

1000 LJUBLJANA

MAJ 2018

O Z N A N I L A

Danes je  Binkoštna nedelja sv. maša ob 9.00 uri..

Svete maše so četrtek in petek  ob 19.00, sobota ob 8.00.

Ob delavnikih, ko so sv. maše, je vedno molitev rožnega venca  30 minut pred sv. mašo. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja praznik Svete Trojice – pri nas dvojni praznik prvo sv. obhajilo in sv. Birma ob 9.00 uri, ki jo bo vodil stiški opat g. Janez Novak.

Spremljajmo priprave tudi z molitvijo!

Godovi v tem tednu: danes sv. Hilarij, škof; jutri sv. Timotej, diakon – Marija Mati Cerkve – binkoštni ponedeljek; v torek sv. Emil (Milan), mučenec;  sreda  sv. Servul (Socerb) Tržaški, mučenec; četrtek Marija Pomočnica kristjanov; petek sv. Beda Častitljivi, duhovnik, cerkveni učitelj ; sobota  sv. Filip Neri, duhovnik; nedelja  sv. bl. Alojzij Grozde, mučenec .

Na Rakovniku:

V četrtek praznik Marije Pomočnice zavetnice župnije zato vabilo zvečer na umestitev novega inšpektorja mag. Marka Košnika. Začetek s slavnostno akademijo bo ob 17.30 zato molitvene ure ne bo. Ob 18.30 pa slovesna sv. maša pri kateri bo naš ravnatelj  mag. Marko Kočnik prevzel  službo višjega predstojnika inšpektorije  sv. Cirila in Metoda v Ljubljani. Otroci bodo imeli šmarnice  ob 18.00 pri kapelici v SMC-ju, nato gremo k sv. maši.

V nedeljo romarski shod popoldne ob 15.00 sv. maša in procesija s kipom. Somaševanje vodi škof msgr. dr. Franc Šuštar.

Po veliki noči, pa do vseh svetih, naj bodo  sv. maše ob delavniki v cerkvi!

Ko se bo pa ohladilo, bomo pa spet v kapeli.

Po sv. mašah me vedno dobite, ali pa pokličete moj GSM

mobi  041 716 949 (Mirko)

Miroslav Simončič SDB

žpk. soupravitelj