• slide1.jpg
  • slide2.jpg
DEKANIJA LJUBLJANA – VIC – RAKOVNIK

JANUAR 2019

Danes je nedelja - praznik Jezusovega krsta, sv. maša ob 9.00 uri.

Od nas se je poslovila Angela Burkat, Ilovški štradon 57. Maša zadušnica bo na Rakovniku v petek ob 18.30. Gospod daj ji večni pokoj!

Ta teden so sv. maša v četrtek, petek ob 19h, in soboto ob 8h.(pet.,sob. brez namena)

V četrtek po mašo seja ŽPS-ja.

Ob delavnikih, ko so sv. maše, je vedno molitev rožnega venca  30 minut pred sv. mašo. Lepo vabljeni!

V petek - začetek tedna molitve za edinost kristjanov.

V soboto Gimnazija Želimlje in dom Janeza Boska vabita učence in njihove starše na dan odprtih vrat, ki se prične v soboto ob 10h in se konča ob 12.45h. Vabljeni!

Zavod sv. Stanislava v Šentvidu pa naslednjo soboto 26. 1. s pričetkom ob 8h!

Prihodnja nedelja 2. med letom – pri nas nedelja sv. pisma, sv. maša ob 9.00.

Godovi v tem tednu: Danes goduje   sv.  Hilarij (Radovan), škof, cerkveni učitelj – Jezusov krst; jutri  sv. Odon (Oton), prior v Jurkloštru; v torek sv. Absalom, koprski škof;  sreda sv. Honorat, škof; četrtek sv. Anton (Zvonko), puščavnik, opat; petek sv. Marjeta Ogrska, kneginja, dominikanka – začetek molitve za edinost kristjanov; sobota  sv. Makarij Aleksandrijski, opat; nedelja  sv. Fabjan, papež in Sebastjan (Boštjan), mučenca.

Na Rakovniku:

- petek ob 17.00 priprava na sv. krst, ob 19.30 mladinska sv. maša v hišni kapeli.

- nedelja sv. pisma. pri sv. maši ob 10.30 izročitev Svetega pisma birmancem.

- v soboto 26. jan.  bo don Boskov dan (program za otroke in starše), hkrati bo v župniji Rakovnik celodnevno češčenje, kot imamo zadnja leta  pred praznikom sv. Janeza Boska!

mobi  041 716 949 (Mirko)

Miroslav Simončič SDB

žpk. soupravitelj