• slide1.jpg
  • slide2.jpg
DEKANIJA LJUBLJANA - VIC - RAKOVNIK

MAJ 2022

Danes je 5. velikonočna nedelja, sv. maša ob 9.00 uri.

Ta teden so sv. maše v četrtek in petek ob 19.00 in sobota ob 8.00, ni namena.

Bog povrni tudi za dar ki ste ga namenili za župnijo!

Prihodnja nedelja 6. velikonočna, sv. maša ob 9.00 uri.

Vsak dan ste vabljeni, da se ob 20.00 uri pridružite verigi molitve za mir v Ukrajini in po svetu.

V cerkvi maske niso več obvezne. Ob večjem obisku so samo priporočljive. Bodimo previdni!

Na Rakovniku:

V ponedeljek po večerni sv. maši je eno urna izpostavitev Najsvetejšega. Molitev poteka v tišini in se zaključi z Evharističnim blagoslovom.

V torek je dan Rakovnika, ob 11.00 je srečanje  vseh sodelavcev in zaposlenih. Ob 19.15 srečanje športnega odbora.

V četrtek je uro pred večerno sv. mašo molitev pred najsvetejšim, ko molimo za duhovne poklice, družine in našo domovino.

V petek po večerni sv. maši imajo birmanci namesto 9-dnevnice vaje 'generalka' pred sv. birmo.

V soboto ob 16.30 je srečanje za ministrante.

Prihodnja nedelja je 6. velikonočna nedelja – praznik sv. birme je ob 9.00 uri. Sv. maša ob 10.30 bo zato v hišni kapeli.

Izlet ob zaključku šmarnic bo za otroke in družine v soboto 4. junija. Odpeljali se bomo v terme Čatež. Prijavnice bodo na voljo od sredine tedna naprej v sprejemnici in zakristiji. Prijavite se lahko do 26. maja tako da izpolnite prijavnico in jo oddate v sprejemnici ali v zakristijo. Za vse, ki ste rednoobiskovali šmarnice bo vstopnice krila župnija in SMC. Prispevek bo za avtobusni prevoz.

Godovi v tem tednu: danes  goduje sv. Izidor, kmet; v ponedeljek sv. Janez Nepomuk, duhovnik, mučenec; v torek sv. Jošt, puščavnik; v sredo  sv. Feliks Splitski mučenec; v četrtek sv. Krispin, redovnik; v petek sv. Hilarij, škof; v soboto sv. Timotej, diakon, mučenec;  nedelja sv. Emil, (Milan), mučenec.