• slide1.jpg
  • slide2.jpg
DEKANIJA LJUBLJANA - VIC - RAKOVNIK

JUNIJ 2021

Sv. maše so dovoljene do 50% zasedenosti zmogljivosti v cerkvi, 14. 5. 2021, z upoštevanjem vseh predpisov.

Danes je 11. nedelja med letom, sv. maša ob 9.00.

V cerkvi na Barju je udeležba dovoljena do 50% zasedenosti.

Ta teden so sv. maše v četrtek in petek ob 19.00 in sobota ob 8.00, brez namena.

Prihodnja nedelja 12. med letom, sv. maša ob 9.00.

Ob vstopu v cerkev si je potrebno razkužit roke. Držimo se varnostne razdalje. Obvezna je uporaba maske. Obhajilo prejmemo samo na roke.

Iskrena hvala vsem, ki ste namenili svoj dar župniji. Bog povrni!

Na Rakovniku:

Danes pri sv. maši ob 10.30 se bomo zahvalili kaplanu Juretu za dolgoletno delo v naši župniji in mladinskem centru.

Ob 15.00 je zaključni trening ŠportKat lige v nogometu za starejšo selekcijo v Šentvidu nad Ljubljano.

Jutri ob 20.00 je seja ŽPS-ja.

V sredo ob 19.30 je športni odbor.

V četrtek ob 9.00 je v cerkvi srečanje za starejše Rakovnik s sv. mašo; uro pred večerno sv. mašo je molitev pred Najsvetejšim.

V petek ob 17.00 zbiranje in odhod animatorjev in pripravnikov v Želimlje na delovno družabni vikend v pripravi na oratorij. Vračajo se v nedeljo ob 15.00.

Župnijska Karitas Rakovnik nudi pomoč za šoloobvezne otroke iz naše župnije za njihove potrebščine. Vlogo in prošnjo za pomoč dobite na naši spletni strani in jo lahko oddate v sprejemnici Salezijanskega zavoda.

Prijave na poletni oratorij se pridno polnijo, zato pohitite s prijavami, kdor si želi zagotoviti mesto na oratoriju, ki bo potekal 4 tedne v juliju. Prijavnico najdete na naši spletni strani rakovnik.si.

Nedelja zakoncev jubilantov na Rakovniku bo prvo nedeljo v septembru 5. 9. 2021.

Godovi v tem tednu: danes  goduje sv. Anton Padovanski, redovnik, cerkveni učitelj; jutri Rihard, opat; v torek sv. Vid, mučenec; sreda sv. Tihon, škof; četrtek sv. Albert, tretjerednik; petek sv. Marko in Marcelijan, mučenca; v soboto sv. Nazarij, prvi koprski škof; nedelja sv. Forentina, devica, opatinja.

Župnijo soupravljam z župnijo Lj . Rakovnik.

Po sv. mašah me vedno dobite, ali pa pokličete moj GSM

mobi 041 716 949 (Mirko)