• slide1.jpg
  • slide2.jpg
DEKANIJA LJUBLJANA – VIC – RAKOVNIK

NOVEMBER 2018

Danes je 32. med letom, sv maša ob 9.00 uri.

Ta teden so sv. maša v četrtek, petek ob 19.00, in soboto ob 8.00 uri.

Ob delavnikih, ko so sv. maše, je vedno molitev rožnega venca 30 minut pred sv. mašo. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja 33. med letom, sv maša ob 9.00 uri.

Godovi v tem tednu: Danes je god  sv. . Martin iz Toursa, škof; jutri sv. Jozafat Kunčević, škof, mučenec; v torek sv. Stanislav Kostka, redovnik;  sreda sv. Lovrenc Irski, škof; četrtek sv. Albert Veliki, škof, cerkveni učitelj; petek sv. Marjeta Škotska, kraljica; sobota  sv. Elizabeta Ogrska, redovnica; nedelja  sv. Filipina Duchesne – začetek tedna zaporov.

Za rajne ste zbrali za enkrat 4 maš in bodo opravljene z imenom »za  naše rajne«.Tako, končno nam je uspelo na cerkvi v pritličju obnoviti zunanja okna. Vseh je 48 oken. Polovico smo plačati (5.680€). Drugo polovico sem prosil, da bi plačali v januarju. Upam, da bomo zbrali še potrebno vsoto. V kolikor bomo uspeli, bi v naslednjem letu obnovili zakristijska okna in gornja v cerkvi (ki jih je prav tako 48), s tem bi naredilo veliko. Priporočam se vam in prosim, če spodbudite prijatelje k pomoči. Že v naprej Bog plačaj!

V četrtek je bila seja ŽPS-ja; na predlog članov je bilo sprejeto da bo letos namesto polnočke sv. maša 24. dec. ob 22.00 uri. Na sam Božič pa kot redno ob 9.00 uri.

Torej 24. dec. ne bo maše ob 18.00 uri ampak ob 22.00 uri in na Božič ob 9.00 uri!

mobi  041 716 949 (Mirko)

Miroslav Simončič SDB

žpk. soupravitelj