• slide1.jpg
  • slide2.jpg

Mašni nameni

 

Župnija Lj. Barje, Črna vas 48, 1000 Ljubljana DECEMBER 2021

dan

praznik / god

dan

ura

mašni namen

čistijo

1.

Karel de Foucauld, red.

Sre

2.

Bibijana, mučenka

Čet

19

+ Zdenka  Repovž

3.

Frančišek Ksav. duhovnik

Pet

19

+ Franc Škraba, 30. dan

4.

Barbara, mučenka

Sob

8

+ Franc  Sever

5.

2. adventna nedelja, Saba (Sava), opat, puščavnik

Ned

9

+ Milena Plut ob r.d.

Črna vas 1

6.

Nikolaj (Miklavž), škof

Pon

7.

Ambrož, škof, cerk. učitelj

Tor

8.

Brezmadežno spočetje Device Marija

Sre

9.

Valerija, mučenka

Čet

19

10.

Loretska Mati božja

Pet

19

11.

Damaz I., papež

Sob

8

12.

3. adventna nedelja, Finian, opat

Ned

9

+ Martin Škafar

Črna vas 2

13.

Luciija, devica, muč.

Pon

14.

Janez od Križa, duhovnik, cerk. učitelj

Tor

15.

Antonija, Krizina in druge drinske mučenke

Sre

16.

Adelajda, kraljica

Čet

19

17.

Janez de Matha, red. ust

Pet

19

18.

Vunibald, opat

Sob

8

19.

4. adventna nedelja, Anastazij, papež

Ned

9

+ Andrej Lavrič

zak. par

20.

Vincencij Romano, duhovnik

Pon

21.

Peter Kanizij, duhovnik, cerk. uč.

Tor

22.

Hunger, škof

Sre

23.

,Janez Kancij, duhovnik

Čet

19

+ Zdenka Repovž

24.

Adam in Eva, prastari - sveti večer

Pet

22

v zahvalo

25.

BOŽIČ – Gospodovo rojstvo

Sob

9

+ Ana Mihelčič

26.

Sveta družina, Štefan, diakon, prvi muč. – dan samost.

Ned

9

++ starše in brata Čož

Ižanska 1-2

27.

Janez, apostol

Pon

28.

Nedolžni otroci, Teodor Carigrajski, škof

Tor

29.

Tomaž Becket, škof, muč.

Sre

30.

Feliks I., papež

Čet

19

31

Silvester, papež

Pet

19

moj GSM  041 716 949  (mirko)


Župnija Lj. Barje, Črna vas 48, 1000 Ljubljana NOVEMBER 2021

dan

praznik / god

dan

ura

mašni namen

čistijo

1.

VSI SVETI d. p. d.

Pon

9

++ Snoj in Kržišnik

2.

SPOMIN VERNIH RAJNIH

Tor

3.

Viktorin Ptujski šk;  Just Tržaški muč;

Sre

+ Franc Škraba pogrebna na Žalah

4.

Karel Boromejski šk;  Emerik kr

Čet

19

++ Kušarjeve

5.

Zaharija in Elizabeta starši  J. Krstnika

Pet

19

6.

Lenart (Narte) op

Sob

8

+ Marija Belovič, 30. dan  (dar Dol.)

7.

32. NEDELJA MED LETOM, zahvalna Ernest op; Engelbert šk

Ned

9

v zahvalo in priprošnjo

Črna vas 1

8.

Bogomir šk; Kebij op

Pon

9.

Posv. lateranske bazilike; Teodor , muč

Tor

10.

Leon Veliki pp;  Andrej Avellino duh

Sre

11.

Martin šk; Bartolomej op

Čet

19

+ Zdenka Repovž

12.

Jozafat  šk muč;  Emilijan (Milan) spk

Pet

19

+ Franc  Škraba, 7. dan  (Ižanska c.283

13.

Stanislav Kostka red

Sob

8

+ Minka  Humar

14.

33. NEDELJA MED LETOM, Nikolaj Tavelić muč;  Lovrenc Irski šk

Ned

9

+ Zdenka Repovž

Črna vas 2

15.

Albert Vel. šk; Leopold kn

Pon

16.

Marjeta Škotska kr; Jedrt dev

Tor

17.

Elizabeta Ogrska red; Hilda op

Sre

18.

Posv. bazilik sv. Petra in Pavla;

Čet

19

za zdravje

19.

Matilda red; Abdija pr

Pet

19

20.

Edmund kr

Sob

8

+ Marija Belovič

21.

KRISTUS KRALJ, Darovanje D. M.;  Maver Poreški  šk

Ned

9

+ Magdalena Lavrič

zak. par

22.

Cecilija muč;

Pon

23.

Klemen I. pp muč; Kolumban op

Tor

24.

Andrej Dung muč

Sre

25.

Katarina Sinajska muč;  Mojzes muč

Čet

19

+ Marija Belovič

26.

Valerijan Oglejski šk; Silvo op

Pet

19

+ Pavla in Lojze Sterle

27.

Virgil in Modest šk

Sob

8

+ Karel Vojska in iz druž. Vojska

28.

1. ADVENTNA NEDELJA, Katarina Labouré red;  Berta žena

Ned

9

+ Andrej Boltežar, ob r.d. in g.

Ižanska 1-2

29.

Saturnin muč;

30.

Andrej apostol

Pon

 

moj GSM  041 716 949  (mirko)